Ako začať s chovom pakobyliek

Chov pakobyliek je nenáročný. Je preto vhodný aj pre začínajúcich chovateľov. Poradíme vám, čo všetko budete potrebovať, keď sa rozhodnete pakobylky kúpiť.

Kde kúpiť pakobylky

Na svete sa vyskytuje viac než 4 000 druhov pakobyliek. Niektoré druhy dorastajú do dĺžky 35 cm. U nás sa najčastejšie stretnete s pakobylkou indickou. Ich výhodou je okrem malej náročnosti na chov aj to, že sú vhodným domácim miláčikom pre alergikov. Pakobylky a iný hmyz na predaj nájdete okrem špecializovaných obchodov aj na internetových inzertných stránkach.

Čo budete potrebovať pre chov pakobyliek

Pred kúpou sa dostatočne informujte o tom, ako pakobylky chovať a čo všetko budete potrebovať. Pakobylky si prineste až potom, ako budete mať všetko pripravené.

Pre chov pakobyliek si zaobstarajte insektárium. Insektárium nesmie byť pevne uzavreté, aby do neho prúdil vzduch. Čo sa teploty týka, nebudete ho musieť zvlášť vyhrievať, ako je tomu napríklad pri chove niektorých druhov korytnačiek či plazov. Pakobylky budú spokojné pri bežnej izbovej teplote. Insektárium neumiestňujte na miesto s priamym slnkom, aby sa neprehrialo. Pakobylky budú potrebovať, aby ste sa postarali o vlhkosť vzduchu. Na to postačí, ak budete pravidelne rastliny v insektáriu rosiť.

Pakobylky trávia čas na konároch krovín. Aktívne sú hlavne v noci a počas dňa odpočívajú. V insektáriu by mali preto mať vytvorené vhodné podmienky. Krmivo pre pakobylky musí byť vždy čerstvé. Majú rady listy ostružín, brečtanu, šípky ale aj dubu alebo buku.

Všetky chovateľské potreby, okrem čerstvého krmiva, si môžete zadovážiť nové priamo z obchodu alebo ušetriť kúpou už použitých. Množstvo inzerátov s chovateľskými potrebami na predaj nájdete napríklad na internetovej stránke inzercia.sk. Nakúpite tu chovateľské potreby aj pre ostatných domácich miláčikov.

Potrebujete kúpiť alebo predať?

Na stránke inzercia.sk si môžete vybrať z inzerátov na predaj rôznych druhov zvierat. Kúpite tu vtáky, psov, mačky, morčatá, škrečkov, činčily, plazy, korytnačky a dokonca aj kone a hospodárske zvieratá. Inzeráty môžete aj bezplatne pridať. Ak máte potreby pre zvieratá alebo aj zvieratá na predaj, začnite ich odfotením. Pri fotografovaní dbajte na dostatok svetla a ostrosť obrazu. Tak, aby predávanú vec či zvieratko bolo dobre vidieť. Dôležitý je aj popis v inzeráte. Kupujúci potrebuje dostatok informácií, aby sa rozhodol. Pri predaji zvierat uveďte druh, vek a iné dôležité údaje. Ak predávate potreby pre chov, nezabudnite spomenúť, v akom sú stave a ako dlho boli používané.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *